Herbert akustycznie – Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, ul. Prosta 7, Wyszków


  • Start: 22.10.2021 19:00
  • Koniec: 22.10.2021 21:00

Wiersze Zbigniewa Herberta w muzycznej oprawie, czyli koncert „Siódmy anioł” to propozycja Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” na jeden z październikowych wieczorów.

Dominika Świątek

Na koncert składa się osiemnaście utworów, wśród nich m.in. tak ważne w twórczości poety wiersze jak „17 IX”, „Guziki”, „Pieśń o bębnie” czy „Przesłanie Pana Cogito”. Do wszystkich wierszy muzykę skomponowała Dominika Świątek – pieśniarka, kompozytorka, polonistka, interpretatorka piosenki poetyckiej związana z Teatrem Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, odznaczona medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Dominika Świątek komponuje muzykę do wierszy polskich poetów. Płyta „Siódmy anioł” powstała pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program powstał w 2007 r., ale pomimo upływu lat wciąż jest grany, cieszy się zainteresowaniem i przychylnością wśród widzów. W ostatnim czasie grany był m.in. podczas corocznego festiwalu Zbigniewa Herberta „Herbertiada” w Kołobrzegu. 

Podczas koncertu, który odbędzie się 22 października w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” Dominika Świątek zaśpiewa, a na fortepianie akompaniował jej będzie na fortepianie Jakub Mędrzycki.

Wstęp na koncert wolny. Początek o godz. 19.00.